Dilan Mine Uğurlu

Fırtına Habercisi 2023
Dev Kukla, 300x200 cm
Balen iskelet üzerine kumaş kaplama (karışık teknik)

”Toplumsal zorunlulukların bilincine varmak, onların değiştirilmesi mücadelesini özgürlük olarak ortaya çıkarır.” * Radikal kuklacılık kavramından hareketle ortaya çıkan bu çalışma sevimli ve peluş kukla dünyasının dışında; kuklanın geçmişteki politik rolünü hatırlatır niteliktedir. Başka bir dünyanın mümkün olduğuna dair olan inancımdan, başka bir kuklanın da mümkün olduğunu söylemeyi borç bilirim.
Hangi kuşa benzediğinden bağımsız, karşımızda fırtına kuşu. Rüzgara karşı dirençli, yağmura karşı bilinçli ve her daim harekete geçmeye hazır. Karşılaştığı her fırtınayı heybesinde biriktirmiş, sırtlanmış; bizleri haberdar etmek adına gelip burada soluklanmış. Ancak bir kerameti var ki, en kıymetlisi:
Yalnızca haberdar etmekle kalmayıp, her kanat çırpışıyla fırtınaya karşı durmayı, mücadele etmeyi gösterecek; özgürlüğümüz için. İşte zorunluluklar dünyasından özgürlükler dünyasına bir geçiş.
Türkiye’nin gerçeklerinden ve bu gerçekleri bizlerle buluşturmakla kalmayıp, harekete geçmeyi korkmadan işaret eden Evrensel Gazetesi’nden esinlenilmiştir. Tüm emekçilere ve mücadeleci dostlara ışık olması dileğiyle.
*Özgürlük Dünyası, Aydın Çubukçu

↩ Geri dön

Galeri

Bizden Haberler

Kadıköy Ofisi: Osmanağa Mah. Yoğurtçu Parkı Cad. 2/5 Kadıköy - İstanbul [email protected]
© 2024 ALİKEV GSF. Her hakkı saklıdır. Yasal Şartlar
Bu web sitesi, ELELE DESTEK Programı kapsamında Avrupa Birliği desteği ile hazırlanmıştır.
İçeriğin sorumluluğu tamamıyla ALİKEV'e aittir ve AB’nin görüşlerini yansıtmamaktadır.